Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Fot. Archiwum WEM

Koncert Moniuszkowski w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie

06-06-2019

W niedzielę, 9 czerwca, w Centrum Polsko-Słowiańskim przy 177 Kent Street na Greenpoincie odbędzie się wyjątkowy koncert, wpisujący się w obchody celebrowanego w 2019 Roku Moniuszki.

Utwory polskiego kompozytora zaprezentują chóry VII Okręgu Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce. W koncercie wystąpią chóry: Chopin, Jutrzenka, Aria, chór im. Marcelli Kochańskiej Sembrich, Hejnał oraz soliści – Justyna Giermola i Dariusz Ocetek. Zatańczy i zaśpiewa również zespół dziecięcy Wianki. Początek koncertu o godz. 18:00.

opr. JLS

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com