Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Delegacja z Polski...

Delegacja policjantów i polityków z kujawsko-pomorskiego w nowojorskim ratuszu

06-06-2019

Radny miasta Robert Holden, przyjaciel polskiej społeczności w Nowym Jorku, pod koniec maja gościł policjantów i polityków z województwa kujawsko-pomorskiego w ratuszu miasta. Radny reprezentujący dystrykt 30, zamieszkiwany przez wielu Polaków, przyjął gości w środę, 23 maja, a towarzyszyli mu radni Joe Borelli ze Staten Island, Donovan Richards z Queens i Eric Ulrich, również z dzielnicy Queens.

Wśród gości z Polski był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Wydziału Współpracy Międzynarodowej Denis Dembek, a także komisarz policji wojewódzkiej Paweł Spychała. Delegacji z Polski w nowojorskim ratuszu towarzyszył konsul Kamil Henne z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

Delegacja z Polski podczas tygodniowego pobytu w metropolii nowojorskiej odwiedziła siedzibę główną policji nowojorskiej przy 1 Police Plaza, a także zapoznała się z techniką pracy nowojorskiej policji w różnych jej departamentach. Wizyta miała służyć wymianie doświadczeń pomiędzy policjantami w Nowym Jorku i w Polsce. W roku ubiegłym podobną wizytę w Nowym Jorku złożyli strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego. Jak powiedzieli przedstawiciele radnego, Roberta Holdena, goście zaprosili swoich amerykańskich gospodarzy do Torunia i Bydgoszczy, a nowojorczycy mają zamiar z niego skorzystać.

Radny Holden na ręce gości złożył proklamację, w której podkreślono mocne więzi pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, a także oddanie i pełną poświęcenia służbę policjantów w Nowym Jorku oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com