Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Delegacja z Polski...

Delegacja policjantów i polityków z kujawsko-pomorskiego w nowojorskim ratuszu

06-06-2019

Radny miasta Robert Holden, przyjaciel polskiej społeczności w Nowym Jorku, pod koniec maja gościł policjantów i polityków z województwa kujawsko-pomorskiego w ratuszu miasta. Radny reprezentujący dystrykt 30, zamieszkiwany przez wielu Polaków, przyjął gości w środę, 23 maja, a towarzyszyli mu radni Joe Borelli ze Staten Island, Donovan Richards z Queens i Eric Ulrich, również z dzielnicy Queens.

Wśród gości z Polski był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, szef Wydziału Współpracy Międzynarodowej Denis Dembek, a także komisarz policji wojewódzkiej Paweł Spychała. Delegacji z Polski w nowojorskim ratuszu towarzyszył konsul Kamil Henne z Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

Delegacja z Polski podczas tygodniowego pobytu w metropolii nowojorskiej odwiedziła siedzibę główną policji nowojorskiej przy 1 Police Plaza, a także zapoznała się z techniką pracy nowojorskiej policji w różnych jej departamentach. Wizyta miała służyć wymianie doświadczeń pomiędzy policjantami w Nowym Jorku i w Polsce. W roku ubiegłym podobną wizytę w Nowym Jorku złożyli strażacy z województwa kujawsko-pomorskiego. Jak powiedzieli przedstawiciele radnego, Roberta Holdena, goście zaprosili swoich amerykańskich gospodarzy do Torunia i Bydgoszczy, a nowojorczycy mają zamiar z niego skorzystać.

Radny Holden na ręce gości złożył proklamację, w której podkreślono mocne więzi pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi, a także oddanie i pełną poświęcenia służbę policjantów w Nowym Jorku oraz w województwie kujawsko-pomorskim.

Radio Rampa

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com