Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Konkursowe prace...

Młodzież z Brooklynu w gronie laureatów konkursu „I LIVE BY THE SEA”

06-06-2019

W tegorocznej, trzeciej już, edycji międzynarodowego konkursu „I LIVE BY THE SEA” wzięło udział 168 uczestników z różnych zakątków świata, w tym z Polski, Rumunii, Filipin, Portugalii i Stanów Zjednoczonych. I po raz kolejny wśród laureatów tej prestiżowej rywalizacji znaleźli się uczniowie polskich szkół dokształcających z południowego Brooklynu.

Celem konkursu „I LIVE BY THE SEA” jest dzielenie się wiedzą na temat ochrony środowiska morskiego, w tym problemami związanymi z nadmierną eksploatacją akwenów morskich przez człowieka, a także z konsekwencjami, jakie niosą za sobą zmiany klimatyczne.

Wyniki tegorocznego konkursu ogłoszono 2 maja w Lizbonie. W skład trzynastoosobowego jury weszli eksperci reprezentujący różne dziedziny nauki i sztuki. Wśród wyróżnionych uczestników konkursu znaleźli się: Urszula Solarz z PSD przy parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie, która otrzymała dyplom w kategorii Opowiadanie, za pomysłową historyjkę z morałem pt. „Artistic Balance” oraz dziesięciu młodych fotografów z PSD im. H. Sienkiewicza na Brooklynie, członków klubu fotograficznego MAKRO, wyróżnionych w kategorii Fotografia: Adam Niebrzydowski, Joanna Niebrzydowska, Alan Koszelak, Claudia Plonski, Diana Skowronski, Natalia Chrapusta, Oskar Skowronski, Emilia Cywinska, Dominik Cywinski i Emily Cioczek.

Nagrodzone prace można podziwiać w stolicy Portugalii do 8 czerwca 2019 r., w czasie trwających tam Europejskich Dni Morza i Światowego Dnia Oceanów. Wśród gości, którzy już mieli okazję obejrzeć wystawę prac konkursowych, znalazł się prezydent Portugalii Marcelo Nuno Duarte Rebelo de Sousa oraz dyrektor generalny Komisji Europejskiej do spraw Rybołówstwa i Gospodarki Wodnej João Aguiar Machado. Wszystkie prace dostępne są również na stronie konkursu: www.todaywehave.com/CONTEST.html.

opol

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com