Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Podczas Nocy Muzeów...

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce po raz drugi wziął udział w Nocy Muzeów

06-06-2019

19 maja w godzinach wieczornych Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zorganizował po raz drugi Noc Muzeów. Tak, jak w roku ubiegłym, wszyscy chętni mogli odwiedzić Instytut, obejrzeć galerię obrazów i ciekawe eksponaty, które znajdują się w archiwum Instytutu. Specjalnie na tegoroczną Noc Muzeów przygotowano do obejrzenia mundury Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Mundury prezentowali uczniowie z PSS św. Cyryla i Metodego.

Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona była postaci gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – pokazany został film Grzegorza Gajewskiego pt. „Wieniawa", który widzowie nagrodzili oklaskami. Prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego dr Iwona Korga dokonała wprowadzenia do filmu, przybliżając zebranym postać generała, przygotowała również ekspozycję wybranych dokumentów, zdjęć i listów z kolekcji gen. Wieniawy, które zwiedzający mogli obejrzeć tego wieczoru. Można było zobaczyć również wystawę o działalności Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z IJP. Sponsorem wydarzenia była PSFCU, a także NYC Department of Cultural Affairs.

wem

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com