Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Podczas Nocy Muzeów...

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce po raz drugi wziął udział w Nocy Muzeów

06-06-2019

19 maja w godzinach wieczornych Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zorganizował po raz drugi Noc Muzeów. Tak, jak w roku ubiegłym, wszyscy chętni mogli odwiedzić Instytut, obejrzeć galerię obrazów i ciekawe eksponaty, które znajdują się w archiwum Instytutu. Specjalnie na tegoroczną Noc Muzeów przygotowano do obejrzenia mundury Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Mundury prezentowali uczniowie z PSS św. Cyryla i Metodego.

Tegoroczna Noc Muzeów poświęcona była postaci gen. Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego – pokazany został film Grzegorza Gajewskiego pt. „Wieniawa", który widzowie nagrodzili oklaskami. Prezes Instytutu Józefa Piłsudskiego dr Iwona Korga dokonała wprowadzenia do filmu, przybliżając zebranym postać generała, przygotowała również ekspozycję wybranych dokumentów, zdjęć i listów z kolekcji gen. Wieniawy, które zwiedzający mogli obejrzeć tego wieczoru. Można było zobaczyć również wystawę o działalności Instytutu Józefa Piłsudskiego w Ameryce, przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej we współpracy z IJP. Sponsorem wydarzenia była PSFCU, a także NYC Department of Cultural Affairs.

wem

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com