Nowy Jork

poleć serwis drukuj
The New York Times...

25-lecie Emocjonalistów

06-06-2019

14 czerwca o godz. 19:00 w Galerii Kuriera Plus odbędzie się wernisaż jubileuszowej wystawy z okazji 25-lecia istnienia grupy Emocjonalistów, dedykowanej pamięci założyciela grupy śp. Lubomira Tomaszewskiego. Ekspozycji rzeźb Lubomira Tomaszewskiego będzie towarzyszył koncert Krzysztof Medyny.

W wystawie udział biorą m.in.: Aleksandra K. Nowak, Janek Hausbrandt, Josephine Tomaszewska, Ivan Bratko, Wojtek Kubik, Maria Fuks, Mieczysław Mietko Rudek, Zbigniew Nowosadzki, Anna Zatorska, Arthur Skowron, Beata Szpura, Adam Panek, Patrycja Todo, Maksymilian Starzec, Valerie Sokolova, Sewer Salamon, Kinga Kolouszek, Aleksander Grigoriev, Iga Supernak i Janusz Skowron (kurator wystawy).

W bieżącym roku przypada 25-lecie działalności Emocjonalistów. Emocjonaliści („Emotionalist Artists Group”) to międzynarodowa grupa artystyczna, powstała w 1994 r. z inicjatywy znanego rzeźbiarza, prof. Lubomira Tomaszewskiego. 25-letnią historię grupy tworzą malarze, rzeźbiarze, graficy, fotografowie, twórcy tkaniny artystycznej, jak również tancerze i muzycy. Przy całej różnorodności wypowiedzi artystycznej, starają się oni kreować sztukę opartą na odwoływaniu się do emocji i uczuć zarówno samych twórców, jak i odbiorców. Ideą powstania grupy był sprzeciw materializmowi, minimalizacji i sensacji w sztuce. Począwszy od pierwszej wystawy w 1994 r. w New Canaan Society for the Arts (New Canaan, CT) – Emocjonaliści działający wówczas pod nazwą „In Tune With Nature” zorganizowali ponad 200 wystaw. Pokazywali swe prace w Stanach Zjednoczonych, we Francji, Niemczech, Danii, na Ukrainie i w Polsce. Przez 25 lat działalności przez grupę przewinęło się kilkudziesięciu artystów.

Wystawę oglądać można będzie do 3 lipca 2019 r. w Galerii Kuriera Plus, 145 Java St., Brooklyn, New York, tel. 718-389-3018.

wem

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com