Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Agata Skowrońska z...

Wystawa Ady Kaftan na Brooklynie

05-17-2019

Przez cztery tygodnie w The Gallery of Art w Pete Mc Guinness S.C. przy 715 Leonard Street na Brooklynie można było podziwiać prace Władysławy (Ady) Kaftan.

Ada Kaftan pochodzi z Rudnika nad Sanem w województwie podkarpackim, ale mieszka na Greenpoincie od lat 60. Maluje głównie pejzaże. – Jako mała dziewczynka nie mogłam się doczekać niedzieli, by pójść z tatusiem na spacer – wspomina pani Ada. – Oglądaliśmy pola, łąki, słuchaliśmy śpiewu ptaków. W zimie tatuś urządzał mnie i braciom (mam ich czterech) kulig przez pola i lasy. Po takich spacerach, czasem z przygodami, wracaliśmy do domu, siadaliśmy przy stole i rysowaliśmy lub malowaliśmy z tatusiem. Staram się oddać te wspomnienia na moich obrazach – opowiada pani Ada. – Praca nad obrazami to wielka przyjemność – dodaje.

Pani Ada to przykład wspaniałej artystycznej duszy, gości ze swoimi pracami w naszej galerii już drugi raz – mówi Agata Skowrońska, koordynator wystawy i galerii The Garden of Art. Galeria powstała z myślą o takich osobach jak pani Ada, aby pokazać światu ich twórczość i spełniać ich marzenia. Galeria i Pete Mc Guinness Senior Center zapraszają wszystkich, którzy chcieliby odważyć się na spełnienie swoich marzeń i pokazać swoje prace, poznać nowych przyjaciół czy zjeść pyszny obiad. – Warto spróbować! Galeria gościła już wiele osób, w czerwcu minie 2 lata od jej założenia – kończy Agata Skowrońska.

Opol

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com