Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Agata Skowrońska z...

Wystawa Ady Kaftan na Brooklynie

05-17-2019

Przez cztery tygodnie w The Gallery of Art w Pete Mc Guinness S.C. przy 715 Leonard Street na Brooklynie można było podziwiać prace Władysławy (Ady) Kaftan.

Ada Kaftan pochodzi z Rudnika nad Sanem w województwie podkarpackim, ale mieszka na Greenpoincie od lat 60. Maluje głównie pejzaże. – Jako mała dziewczynka nie mogłam się doczekać niedzieli, by pójść z tatusiem na spacer – wspomina pani Ada. – Oglądaliśmy pola, łąki, słuchaliśmy śpiewu ptaków. W zimie tatuś urządzał mnie i braciom (mam ich czterech) kulig przez pola i lasy. Po takich spacerach, czasem z przygodami, wracaliśmy do domu, siadaliśmy przy stole i rysowaliśmy lub malowaliśmy z tatusiem. Staram się oddać te wspomnienia na moich obrazach – opowiada pani Ada. – Praca nad obrazami to wielka przyjemność – dodaje.

Pani Ada to przykład wspaniałej artystycznej duszy, gości ze swoimi pracami w naszej galerii już drugi raz – mówi Agata Skowrońska, koordynator wystawy i galerii The Garden of Art. Galeria powstała z myślą o takich osobach jak pani Ada, aby pokazać światu ich twórczość i spełniać ich marzenia. Galeria i Pete Mc Guinness Senior Center zapraszają wszystkich, którzy chcieliby odważyć się na spełnienie swoich marzeń i pokazać swoje prace, poznać nowych przyjaciół czy zjeść pyszny obiad. – Warto spróbować! Galeria gościła już wiele osób, w czerwcu minie 2 lata od jej założenia – kończy Agata Skowrońska.

Opol

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com