Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Piękny występ z...

Dzień Matki w Kids Academy na Long Island

05-17-2019

W Kids Academy przedszkolaki przygotowały specjalny repertuar dla swoich kochanych mam z okazji ich święta. Uroczystość rozpoczęła się deklamacją wiersza przez wszystkie dzieci.  Następnie maluchy przygotowały krótką inscenizację pod tytułem „Dziś mamie pomogę”.

W kuchennej scenerii recytowały wiersze i z przejęciem pokazywały, w czym pomagają swoim mamom w domu. Wierszyki były zabawne, ale też dostarczyły wielu wzruszeń znajdującym się na widowni mamom, które po występach podziwiały wystawę portretów namalowanych przez ich pociechy, choć dużym wyzwaniem okazało się… rozpoznanie własnego portretu. Maluszki wspaniale zaprezentowały się również w choreografiach tanecznych. Na koniec uroczystości wszystkie dzieci usiadły na kolanach swoich ukochanych mam i patrząc im w oczy ze wzruszeniem zaśpiewały „Kocham Cię, ti amo je t’aime”. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły mamom własnoręcznie namalowane na płótnie wiosenne obrazy i odśpiewały tradycyjne „Sto lat”.

Marta Wesołowski

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com