Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Piękny występ z...

Dzień Matki w Kids Academy na Long Island

05-17-2019

W Kids Academy przedszkolaki przygotowały specjalny repertuar dla swoich kochanych mam z okazji ich święta. Uroczystość rozpoczęła się deklamacją wiersza przez wszystkie dzieci.  Następnie maluchy przygotowały krótką inscenizację pod tytułem „Dziś mamie pomogę”.

W kuchennej scenerii recytowały wiersze i z przejęciem pokazywały, w czym pomagają swoim mamom w domu. Wierszyki były zabawne, ale też dostarczyły wielu wzruszeń znajdującym się na widowni mamom, które po występach podziwiały wystawę portretów namalowanych przez ich pociechy, choć dużym wyzwaniem okazało się… rozpoznanie własnego portretu. Maluszki wspaniale zaprezentowały się również w choreografiach tanecznych. Na koniec uroczystości wszystkie dzieci usiadły na kolanach swoich ukochanych mam i patrząc im w oczy ze wzruszeniem zaśpiewały „Kocham Cię, ti amo je t’aime”. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły mamom własnoręcznie namalowane na płótnie wiosenne obrazy i odśpiewały tradycyjne „Sto lat”.

Marta Wesołowski

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com