Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Warsztaty...

W Nowym Jorku odbędą się warsztaty Slavica Dance Fitness

05-17-2019

W czerwcu w Nowym Jorku wszystkie chcące aktywnie spędzić czas panie nie będą mogły narzekać na nudę. W sercu polskiej dzielnicy na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim odbędą się warsztaty Slavica Dance Fitness. Będzie to druga edycja tego typu przedsięwzięcia na wschodnim wybrzeżu. „Biały Orzeł” rozmawia z założycielką Slavica Dance Fitness Justyną Bolek-Adamek oraz z nowojorską instruktorką Natalią Pruszko.

„Biały Orzeł”: Kto był inicjatorem warsztatów?

Justyna Bolek-Adamek: Inicjatorką była Natalia Pruszko. Pierwsze warsztaty Slavica odbyły się na przełomie czerwca i lipca w 2017 roku w klubie Awakening, które prowadziłam w Nowym Jorku. Swoją formę ruchu prezentowałam w polskich telewizjach śniadaniowych, m.in. DDTVN, Pytanie na Śniadanie w telewizji POLSAT NEWS, TVP 3, TVP 2, TVN STYLE i wielu innych. Regularnie udzielam wywiadów do polskiej prasy oraz radia. W pierwszej edycji warsztatów udział wzięło dużo pań, które były bardzo zainteresowane kolejnymi warsztatami. Więc to był impuls, aby zorganizować kolejną edycję Slavica Dance 2019, jakiej jeszcze nie było! Ogromnym wsparciem jest dla nas właśnie Natalia Pruszko, która otworzyła oddział Slavica Dance w Nowym Jorku. Dzięki temu zajęcia Slavica wprowadzimy na stałe w grafik i jesteśmy przekonane, że będą cieszyć się ogromnym powodzeniem!

Kogo w szczególności zapraszacie na zajęcia?

Natalia Pruszko: Zajęcia Slavica Dance są dla każdego! Instruktor jest w stanie na bieżąco dostosować intensywność zajęć do poziomu grupy. Zależy nam na wspólnej zabawie. Nasze uczestniczki są w różnym wieku. Najmłodsze mają 16 lat, a najstarsze nawet 70! Łączymy pokolenia!

Na czym dokładnie będą polegały warsztaty?

Natalia Pruszko: Zależy nam, aby efektywnie poprowadzić trening. Chcemy zintegrować nasze Słowianki! Slavica angażuje wiele grup mięśniowych jednocześnie: barki, przedramiona, nogi, pośladki oraz mięśnie brzucha i pleców. Slavica to folkowe cardio dla każdego! Na jednych zajęciach można zgubić do 600 kcal. Będą jeszcze inne atrakcje, ale są one niespodzianką dla uczestniczek.

Justyna, a jak zaczęła się Twoja przygoda z Slavica Dance Fitness?

Justyna Bolek-Adamek: Jako choreograf współpracowałam z Donatanem i Cleo. Moją folkową pracę mogliście zobaczyć m.in. na Festiwalu Opole 2015, Sopot Hit Festiwal 2015, Lato Zet i Dwójki 2015 w Słubicach, Festiwalu Top Trendy 2014, Must Be The Music 7 – finał, Festiwalu Lata z Radiem Zet w Koszalinie 2014, otwarciu ceremonii Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014. 13 lat tańczyłam w zespole ludowym. Jestem instruktorem fitness, magistrem wychowania fizycznego oraz odnowy biologicznej. Połączyłam dwa światy w całość. Stworzyłam program, którego nie ma na świecie. Slavica Dance Fitness dba o dziedzictwo kulturowe. Powracamy do korzeni w nowoczesny sposób! Obecnie, jako przyszła doktorantka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku na Wydziale Rehabilitacji i Kinezjologii, badam wpływ zajęć Slavica Dance Fitness na organizm człowieka.

Rok temu wyszłaś za mąż. Powiedz, jak godzisz życie zawodowe z rodzinnym?

Justyna Bolek-Adamek: Bardzo ważne jest w związku to, aby dwie osoby miały pasję. Wzajemna wyrozumiałość i wsparcie to klucz do spełniania się na tle zawodowym. Slavica Dance to moja miłość, przez co zapominam, że pracuję! Mój mąż wspiera mnie na każdym kroku. Każdą wolną chwilę staramy się spędzać razem. Ktoś kiedyś powiedział, że jeżeli praca staje się twoim hobby, nie przepracujesz żadnego dnia – i miał rację.

Wiemy z poprzedniej rozmowy z Tobą, że kochasz Nowy Jork. Jeśli podczas pobytu w metropolii uda Ci się wygospodarować trochę wolnego czasu, to gdzie zamierzasz go spędzić?

Justyna Bolek-Adamek: Kocham Nowy Jork za tarasy na dachu, za cudowną letnią pogodę i za pyszną kawę z lodami! Jestem też miłośniczką latynoskich rytmów. Liczę na to, że Natalia pokaże mi, gdzie można potupać nóżką (uśmiech). Wpadnę również na Dumbo na Brooklyn, ponieważ uwielbiam to miejsce.

Do kiedy będziesz w metropolii?

Justyna Bolek-Adamek: Do 25 czerwca, ponieważ tego dnia lecimy z Natalią do Los Angeles na największe targi Fitness Idea World Convention, które odbywają w dniach 26-28 czerwca. Slavica Dance ma tam swoje biznesowe stoisko, dzięki czemu będziemy mogły opowiedzieć o projekcie Slavica instruktorom z całego świata! Z Polski przylatują do nas dwie osoby (manager oraz szkoleniowiec Slavica Dance – Katarzyna Sznajdrowicz oraz Kamila Ociepka).

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała Agnieszka Granatowska


Warsztaty Slavica Dance Fitness odbędą się w dniach 1-23 czerwca i obejmować będą:

  • 9 zajęć dla dorosłych w Centrum Polsko-Słowiańskim przy 177 Kent Street na Greenpoincie;
  • zajęcia dla dzieci i dorosłych na Maspeth (z których część funduszy będzie przeznaczona na rzecz Fundacji Uśmiech Dziecka);
  • spotkania wieczorne dla kobiet w restauracji One Bedford u Pani Aleksandry Siwiec przy 1 Bedford Ave. na Greenpoincie, które mają na celu integrację kobiet.

Warsztaty poprowadzić będzie Justyna Bolek-Adamek przy wsparciu licencjonowanej instruktorki Natalii Pruszko.

Zapisy: Natalia Pruszko – Slavica Dance Fitness (347)-644-4817, .

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com