Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Zwycięzcy Global...

Polacy zwycięzcami Global Legal Hackathon

05-16-2019

4 maja w Nowym Jorku odbyła się gala finałowa Global Legal Hackathon – międzynarodowego konkursu polegającego na łączeniu prawa z nowoczesnymi technologiami. Spośród 12 drużyn z całego świata najlepsi okazali się Polacy, Niemcy i Rumuni.

Swoje rozwiązania przed międzynarodowym jury przedstawiło 12 zespołów. Polacy w składzie: Agnieszka Poteralska, Maciej Zalewski, Tomasz Żmuda, Ignacy Janiszewski, Artur Tanona, Yaroslaw Shmarov z Ukrainy oraz Karol Kłaczyński zaprezentowali aplikację inteliLex, której algorytm bazuje na słowach używanych w trakcie pisania umowy. Pozwala ona w ciągu kilku sekund znaleźć klauzule, które już były używane, i zaimplementować je do tworzonego właśnie dokumentu.      

Gdy wpisujemy kilka słów, narzędzie podpowiada nam w bocznej kolumnie klauzule, które już kiedyś napisaliśmy, albo ktoś z naszej organizacji. Przyspieszamy, usprawniamy i optymalizujemy pracę prawników – tłumaczy działanie inteliLex Agnieszka Poteralska, liderka polskiego siedmioosobowego zespołu.

Z kolei aplikacja Uthority, autorstwa zespołu niemieckiego, ułatwia zrozumienie pism urzędowych i sądowych. Jak wynika z badań autorów, aż 82 proc. osób ma trudności ze zrozumieniem prawniczego języka, a ich aplikacja umożliwia przetłumaczenie najważniejszych informacji na zrozumiały język, jak również sugeruje kolejne kroki.

Zespół z Rumuni stworzył aplikację Lawrelai – zaufanego doradcę prawnego w podróży zagranicznej. Jest ona dostępna przez aplikację Facebook Messenger. Jury doceniło wyjątkowość pomysłu, polegającą na globalnym zasięgu i bezpłatnej pomocy. Lawrelai pomaga również znaleźć za opłatą lokalnego prawnika.

I etap Global Legal Hackathon stanowiły krajowe maratony prawniczego programowania. Odbyły się one w dniach 22-24 lutego br., a do finału w Nowym Jorku zakwalifikowane zostały wybrane przez jury zespoły. Organizatorem i sponsorem prestiżowego konkursu jest Wolters Kluwer.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Wizyta prezydenta RP Andrzeja Dudy w Waszyngtonie

Spotkanie Prezydentów Polski i USA w cztery oczy, rozmowy plenarne delegacji obu krajów, wspólne oświadczenie prezydentów – to były główne punkty wizyty Andrzeja Dudy w Białym Domu, która miała miejsce w środę, 24 czerwca. Prezydent Polski spotkał się także z przedstawicielami amerykańskich przedsiębiorców prowadzącymi interesy w Polsce, oddał hołd gen. Kościuszce i uczestniczył w krótkiej ceremonii w ambasadzie RP w Waszyngtonie. Fot. prezydent.pl; Radio Rampa, facebook.com/KlubGPFiladelfia

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Lipiec
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com