Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Zwycięzcy Global...

Polacy zwycięzcami Global Legal Hackathon

05-16-2019

4 maja w Nowym Jorku odbyła się gala finałowa Global Legal Hackathon – międzynarodowego konkursu polegającego na łączeniu prawa z nowoczesnymi technologiami. Spośród 12 drużyn z całego świata najlepsi okazali się Polacy, Niemcy i Rumuni.

Swoje rozwiązania przed międzynarodowym jury przedstawiło 12 zespołów. Polacy w składzie: Agnieszka Poteralska, Maciej Zalewski, Tomasz Żmuda, Ignacy Janiszewski, Artur Tanona, Yaroslaw Shmarov z Ukrainy oraz Karol Kłaczyński zaprezentowali aplikację inteliLex, której algorytm bazuje na słowach używanych w trakcie pisania umowy. Pozwala ona w ciągu kilku sekund znaleźć klauzule, które już były używane, i zaimplementować je do tworzonego właśnie dokumentu.      

Gdy wpisujemy kilka słów, narzędzie podpowiada nam w bocznej kolumnie klauzule, które już kiedyś napisaliśmy, albo ktoś z naszej organizacji. Przyspieszamy, usprawniamy i optymalizujemy pracę prawników – tłumaczy działanie inteliLex Agnieszka Poteralska, liderka polskiego siedmioosobowego zespołu.

Z kolei aplikacja Uthority, autorstwa zespołu niemieckiego, ułatwia zrozumienie pism urzędowych i sądowych. Jak wynika z badań autorów, aż 82 proc. osób ma trudności ze zrozumieniem prawniczego języka, a ich aplikacja umożliwia przetłumaczenie najważniejszych informacji na zrozumiały język, jak również sugeruje kolejne kroki.

Zespół z Rumuni stworzył aplikację Lawrelai – zaufanego doradcę prawnego w podróży zagranicznej. Jest ona dostępna przez aplikację Facebook Messenger. Jury doceniło wyjątkowość pomysłu, polegającą na globalnym zasięgu i bezpłatnej pomocy. Lawrelai pomaga również znaleźć za opłatą lokalnego prawnika.

I etap Global Legal Hackathon stanowiły krajowe maratony prawniczego programowania. Odbyły się one w dniach 22-24 lutego br., a do finału w Nowym Jorku zakwalifikowane zostały wybrane przez jury zespoły. Organizatorem i sponsorem prestiżowego konkursu jest Wolters Kluwer.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com