Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Motor, który połączył Nowy Jork i Rzeszów

05-16-2019

Unikatowy...
Premiera...
Rzeszowski pomnik...

9 maja 2019 roku w salonie Harley-Davidson w Nowym Jorku zaprezentowano wyjątkowy motocykl „Nowy Jork – Rzeszów”. Unikatowy Harley-Davidson Street Bob został skonstruowany w Polsce przez firmę Game Over Cycles, a inspirowany jest właśnie tymi dwoma miastami. Powstał na zamówienie Polaka pochodzącego z okolic Rzeszowa, a obecnie mieszkającego w Nowym Jorku.

W założeniu twórców, oryginalna maszyna ma wyrażać patriotyzm lokalny obydwu małych ojczyzn właściciela pojazdu. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta, lecz są one nie tylko elementami ornamentyki, ale także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla.

W motocyklu znajdziemy koła z wygrawerowanymi budynkami Manhattanu z precyzją wykonania do widoczności okien danego budynku m.in. Empire State Building, 1 World Trade Center, Flatiron, Chrysler Building, stare wieże WTC; pokrytą 24-karatowym złotem rurę wydechową w kształcie budynku Chryslera; obudowę cewek zapłonowych w kształcie The Oculus; pług przedni w kształcie ruin starego WTC i napisem „9/11 Never Forget”; pokrytą 24-karatowym złotem obudowę klapy rozrządu z logiem NY Yankees; korek wlewu paliwa z mosiądzu imitujący monetę $1 z napisem Rzeszów-Nowy Jork, most brooklyński na baku czy panoramę Manhattanu.

Jeśli chodzi o symbole Rzeszowa, na Harleyu znajdziemy: najsłynniejszy pomnik tego miasta, czyli pomnik Czynu Rewolucyjnego, który został umieszczony w środku koła pośród budynków Manhattanu; oparcie siedzenia w formie największego w mieście mostu im. Tadeusza Mazowieckiego; panoramę Rzeszowa na baku; pokrytą 24-karatowym złotem pokrywę filtru powietrza w kształcie najbardziej znanej i charakterystycznej kładki dla pieszych z herbem miasta w środku. W kształcie herbu Rzeszowa są tylne światło hamowania, światło pozycyjne oraz lusterka w kształcie herbu Rzeszowa.

Wszystkie elementy konstrukcyjne motoru wykonane zostały z mosiądzu, stali oraz aluminium, a koła, wydech, pokrywa sprzęgła, pokrywa rozrządu, uchwyt hamulca przedniego i piasty kół są dodatkowo pozłacane.

Twórcy Harleya „Nowy Jork – Rzeszów” – Game Over Cycles – znani są z tworzenia oryginalnych maszyn, takich jak Behemoth Bike czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcje GOC zdobyły już 21 nagród na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej.

Na uroczystą premierę w salonie Harley-Davidson of New York City motocykl przyleciał wprost z Rzeszowa na pokładzie nowoczesnego samolotu Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Na Manhattanie (dokładny adres: 376 Broadway, Nowy Jork, NY 10013) będzie prezentowany przez najbliższe dwa miesiące.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Polskie Dni w Lake Compounce

8 czerwca rozpoczęły się dwudniowe obchody Polskich Dni w Lake Compounce w Bristolu, które już cyklicznie są organizowane co roku przez Kongres Polonii Amerykańskiej w Connecticut. Fot. Asha Lassen

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com