Nowy Jork

poleć serwis drukuj

Motor, który połączył Nowy Jork i Rzeszów

05-16-2019

Unikatowy...
Premiera...
Rzeszowski pomnik...

9 maja 2019 roku w salonie Harley-Davidson w Nowym Jorku zaprezentowano wyjątkowy motocykl „Nowy Jork – Rzeszów”. Unikatowy Harley-Davidson Street Bob został skonstruowany w Polsce przez firmę Game Over Cycles, a inspirowany jest właśnie tymi dwoma miastami. Powstał na zamówienie Polaka pochodzącego z okolic Rzeszowa, a obecnie mieszkającego w Nowym Jorku.

W założeniu twórców, oryginalna maszyna ma wyrażać patriotyzm lokalny obydwu małych ojczyzn właściciela pojazdu. Objawia się to unikatowym wykonaniem motocykla, którego konstrukcja zawiera cechy charakterystyczne architektury danego miasta, lecz są one nie tylko elementami ornamentyki, ale także w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla.

W motocyklu znajdziemy koła z wygrawerowanymi budynkami Manhattanu z precyzją wykonania do widoczności okien danego budynku m.in. Empire State Building, 1 World Trade Center, Flatiron, Chrysler Building, stare wieże WTC; pokrytą 24-karatowym złotem rurę wydechową w kształcie budynku Chryslera; obudowę cewek zapłonowych w kształcie The Oculus; pług przedni w kształcie ruin starego WTC i napisem „9/11 Never Forget”; pokrytą 24-karatowym złotem obudowę klapy rozrządu z logiem NY Yankees; korek wlewu paliwa z mosiądzu imitujący monetę $1 z napisem Rzeszów-Nowy Jork, most brooklyński na baku czy panoramę Manhattanu.

Jeśli chodzi o symbole Rzeszowa, na Harleyu znajdziemy: najsłynniejszy pomnik tego miasta, czyli pomnik Czynu Rewolucyjnego, który został umieszczony w środku koła pośród budynków Manhattanu; oparcie siedzenia w formie największego w mieście mostu im. Tadeusza Mazowieckiego; panoramę Rzeszowa na baku; pokrytą 24-karatowym złotem pokrywę filtru powietrza w kształcie najbardziej znanej i charakterystycznej kładki dla pieszych z herbem miasta w środku. W kształcie herbu Rzeszowa są tylne światło hamowania, światło pozycyjne oraz lusterka w kształcie herbu Rzeszowa.

Wszystkie elementy konstrukcyjne motoru wykonane zostały z mosiądzu, stali oraz aluminium, a koła, wydech, pokrywa sprzęgła, pokrywa rozrządu, uchwyt hamulca przedniego i piasty kół są dodatkowo pozłacane.

Twórcy Harleya „Nowy Jork – Rzeszów” – Game Over Cycles – znani są z tworzenia oryginalnych maszyn, takich jak Behemoth Bike czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcje GOC zdobyły już 21 nagród na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej.

Na uroczystą premierę w salonie Harley-Davidson of New York City motocykl przyleciał wprost z Rzeszowa na pokładzie nowoczesnego samolotu Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT. Na Manhattanie (dokładny adres: 376 Broadway, Nowy Jork, NY 10013) będzie prezentowany przez najbliższe dwa miesiące.

opr. bo

wróć

Fotorelacje

Dożynki oraz peregrynacja Tryptyku Jana Pawła II w Bazylice św. Józefa w Webster

Peregrynacja rozpoczęła się już 18 sierpnia br. w Bazylice św. Józefa w Webster, podczas mszy św. o godz. 11:00. Tego samego dnia odbyły się również parafialne dożynki. Podczas uroczystej mszy św. poświęcono dożynkowy wieniec, a po nabożeństwie odbył się tradycyjny piknik. Fot. Halina Głowacka

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Sierpnień
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
08-23-2019
Doroczny festiwal parafialny w parafii św. A. Boboli w Dudley
08-24-2019
Letnia dyskoteka w Klubie Sobieski w Greenacres
08-24-2019
11. doroczny Festiwal Pierogów w Lawrenceville
08-24-2019
Projekcja filmu pt. „Wilkołak” w Film Noir Cinema
08-24-2019
Piknik w Parafii MB Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com