Nowy Jork

poleć serwis drukuj
Instruktorzy języka...

Program języka angielskiego w Centrum Polsko-Słowiańskim

05-12-2019

Co odróżnia kursy języka angielskiego w Centrum Polsko-Słowiańskim od innych kursów ESL (English as a Second Language) i powoduje, że są jedyne w swoim rodzaju?

Kursy języka angielskiego w Centrum Polsko-Słowiańskim są faktycznie wyjątkowe, a ich wyjątkowość polega na zaangażowanej, wykwalifikowanej kadrze, która dobrze zna swoich kursantów. To również wyzwania, jakie mogą oni napotykać podczas zdobywania kolejnych poziomów nauki angielskiego, a także dobra współpraca z dyrekcją Centrum.

Nasze kursy przeznaczone są dla Słowian, a nasi nauczyciele też nimi są. Znajomość mentalności uczącego się, systemu szkolnictwa, z jakiego się wywodzi, podejścia do nauki w ogóle daje nam możliwość dostosowania najnowszych, ale zarazem sprawdzonych, metod nauczania do osób zdobywających umiejętności językowe. Po prostu mamy bardzo dobry punkt odniesienia i z powodzeniem możemy wdrażać skuteczne sposoby nauczania języka obcego. Kreujemy zatem znaną, czyli bezpieczną, atmosferę dla uczącego się oraz motywujemy przez ciekawe lekcje i dzięki temu osiągamy dobre efekty. Kursanci chętnie przychodzą na nasze zajęcia i polecają nas znajomym.

Dodatkowym plusem jest fakt, iż nasi nauczyciele mają świadomość typowych błędów, jakie mogą popełniać słowiańscy uczniowie angielskiego na poszczególnych etapach nauki. Dzięki temu nasze kursy kładą nacisk na te obszary języka angielskiego, które mogą stanowić pewne wyzwanie dla polsko/rosyjsko/itp.-języcznych osób. Jako ilustrację podam naukę wymowy angielskich dźwięków szczelinowych, czyli tych pojawiających się w wyrazach zawierających 'th' (three, father, fourth etc.). Nie występują one w językach słowiańskich, a zatem wymagają odrobinę więcej ćwiczeń niż inne dźwięki bardzo podobne do polskich. Z kolei dla osób hiszpańskojęzycznych „szczelinowce” nie są żadnym wyzwaniem przez sam fakt, że dźwięki podobne istnieją w języku hiszpańskim. Poza wymową szyk wyrazów w zdaniu, wieloznaczeniowość wyrazów to kolejne obszary językowe, którym warto poświęcić więcej uwagi, pracując ze Słowianami, i nasi nauczyciele oczywiście o tym wiedzą.

Nasi instruktorzy języka angielskiego są zaangażowani w swoją pracę i to przekłada się na dobre wyniki zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Tempo nauki dostosowywane jest do możliwości grupy, do potrzeb kursantów. Kameralność grup umożliwia indywidualne podejście do ucznia. Panuje przyjazna, motywująca atmosfera. Z takich zajęć wynosi się najwięcej. Takie lekcje to również satysfakcja dla nauczyciela.

Centrum Polsko-Słowiańskie umożliwia naukę Polonii i innym Słowianom w pięknym budynku położonym w sercu modnej dzielnicy. To naprawdę wspaniałe, że mamy takie możliwości.

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczyniają, oraz naszym obecnym kursantom za uczestnictwo w kursach i zapraszamy nowych „adeptów” nauki angielskiego!

Joanna Kurdziel


To kursy językowe mające na celu umożliwienie nauki języka angielskiego wszystkim imigrantom pochodzenia słowiańskiego, jak i Słowianom odwiedzającym Stany Zjednoczone. To jeden z najstarszych programów Centrum Polsko-Słowiańskiego, tak jak i zapotrzebowa­nie na znajomość języka angielskiego w kraju anglojęzycznym.

Program Języka Angielskiego Centrum Polsko­-Słowiańskiego oferuje zajęcia w systemie tryme­stralnym: jesień, zima, wiosna, na różnych pozio­mach zaawansowania, dostosowując swoją ofertę do potrzeb zainteresowanych. Prowadzimy kursy poranne i wieczorowe w tygodniu oraz weekendowe. Nasza wykwalifikowana kadra dwuję­zycznych nauczycieli uczy nowoczesnymi, ale i sprawdzonymi metodami i zapewnia przyjazną atmosferę oraz indywidualne podejście do każ­dego kursanta. Lekcje odbywają się w dogodnych lokalizacjach na Greenpoincie i Ridgewood, w do­godnych terminach. Nasze kursy to jedynie $5 za godzinę zegarową. Kursy poranne są bezpłatne.


Koordynator Programu: Joanna Kurdziel
176 Java Street, Brooklyn, NY 11222
tel. 347-326-3907

wróć

Fotorelacje

Recital w Polskim Centrum w Clearwater

29 kwietnia 2019 r. w Polskim Centrum im. Jana Pawła II w Clearwater odbył się recital uczniów polskiego nauczyciela Fryderyka Koziaka. Swoje muzyczne talenty zaprezentował muzyk grający na gitarze elektrycznej i piętnastu pianistów. Fot. Archiwum PC

zobacz inne galerie

Galerie Video

Jasełka w Webster

Liturgiczny okres Bożego Narodzenia wieńczy Niedziela Chrztu Pańskiego. Uroczystość ta w bieżącym roku przypadła w niedzielę 10 stycznia. Uczniowie i nauczyciele Polskiej Szkoły Sobotniej przy parafii św. Józefa w Webster wybrali ten właśnie dzień na zaprezentowanie tradycyjnych polskich jasełek.

zobacz inne filmy

Kalendarium

Maj
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
05-26-2019
Obiad połączony z prezentacją produktów 4 Life Research w Klubie Polonia, Inc.
05-26-2019
Kolejna edycja festiwalu „Polska przez wieki“ w Amerykańskiej Częstochowie
05-26-2019
Piknik w Klubie Polonez
05-26-2019
Pokaz Mody i Talentu w Parafii św. Józefa
05-27-2019
Mecz: Stal Mielec z Polonia Falcon
Zobacz kalendarz

Realizacja: IdeoPowered by: CMS Edito

Wszelkie prawa zastrzeżone dla BiałyOrzeł24.com